BÜYÜKADA BİSİKLET TURU

Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 21.10.2018 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 25 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum BÜYÜKADA

BÜYÜKADA BİSİKLET TURU

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Büyükada’da bisiklet sürme keyfini hep beraber yaşayacağız.

Pazar sabahı 10:10 da Eminönü’nden adalar vapuruyla hareket ediyoruz. Kadıköy’e uğrayan vapur buradan 10:30 da hareket ediyor. 12:15 de Büyükada iskelesinde başka yerlerden gelen arkadaşlar ile buluşup bisiklet kiralamak isteyenler ile bisikletlerimizi kiralayıp turumuza başlıyoruz.

Vapur kalkış saatleri (http://sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/adalar-hatlari-353.html)

Vapurlarda bisikletlerinizi istediğiniz saatlerde ücretsiz taşıyabiliyorsunuz.

İETT araçların da bisikletlerinizi taşıyabileceğiniz saatler (https://www.iett.istanbul/tr/main/pages/bisikletle-yolculuk/900)

Ada sokaklarında bisikletlerimiz ile ilerleyerek dünyanın en büyük tarihi ahşap Rum yetimhanesine çıkıyoruz. Sonrasında Aya Yorgi kilisesine çıkarak manzara eşliğinde dinleniyoruz. Tüm katılımcıların bisiklet ile olan hikâyeleri var ise dinliyoruz ve ülkemizde bisiklet kullanımının yaygınlaşması ve düzenlenebilecek bisiklet etkinlikleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

Çıkış ve inişlerden oluşan 15 km’lik turumuz ile Büyükada’nın tüm çevresini geziyoruz. Tur sonu hep beraber karar vererek bir şeyler yiyip içebiliriz.

Malzemeler :
Bisiklet (İsteyenler Büyükada’dan bisiklet kiralayabilir), Kask

NOT :   

* Bisiklet turu ile oluşabilecek kazalardan kişi kendisi sorumludur.           

* Güvenliğiniz için kask takmanız önem arz etmektedir. 

* Bisiklet gezi turudur, yarış değildir. Hız yapılmayacaktır.

* Katılımcılar rehberin talimatlarına uymakla sorumludur.

Ücretsiz etkinliktir.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü