EFES-MERYEM ANA-ŞİRİNCE-DİLEK YARIMADASI-DOĞANBEY YÜRÜYÜŞ PARKURU

ABDULLAH ÖZDEMİR SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Konaklamalı Gezi Etkinlik Tarihi 16.12.2017 Etkinlik Süresi 1 GECE-2 GÜN Katılımcı Limiti 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum

EFES-MERYEM ANA-ŞİRİNCE-DİLEK YARIMADASI-DOĞANBEY YÜRÜYÜŞ PARKURU

16 ARALIK 2017 CUMARTESİ 1.GÜN

15 Aralık Cuma akşamı otobüs ile yolculuğumuz başlar cumartesi sabahı Selçuk ‘un köyü olan Şirince de sabah kahvaltısı (Şirince’m restoran da kahvaltımızı yapacağız.)

Tarihi evleri, reçelleri ve meyve şaraplarıyla ünlü Şirince köyünü yürüyerek keşfediyor ve çarşısında alışverişlerimizi yapıyoruz.

Sonrasında Şirince de matematik alanında faaliyet gösteren bir eğitim ve araştırma kurumu olan nesin matematik köyünü geziyoruz.

Şirince den ayrılarak kısa bir yolculuğun ardından Meryem Ana Evine gidiyoruz. Bülbül Dağı’nda bulunan bir Katolik mabet yeridir. Turistlerin özellikle hacı olmak için uğradıkları, dünyadaki birkaç önemli noktadan biridir.

Sonrasında antik dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan kuruluşu M.Ö. 6000 yıllarına dayanan Efes antik kentini profesyonel kokartlı rehber eşliğinde geziyoruz.

Antik kent gezisi sonrası Kuşadası merkezde bulunan konaklayacağımız Marina Otel’e (www.marinahotelsuites.com) yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde açık büfe alıyoruz.

İsteyen otelde dinlenebilir. İsteyen arkadaşlar ile Kuşadası’n da akşam gezintisine çıkarak istediğimiz mekânda müzik eşliğinde eğlencelere katılabiliriz.

17 ARALIK 2017 PAZAR 2.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Dilek yarımadasına gidiyoruz. Milli park içerisinden başlayacak 

yürüyüşümüz Oluklu dere kanyonun dan geçerek tarihi Rum köyü Doğanbey de sonlanacak.(17km orman yolu orta zorlukta bir parkur). İsteyen arkadaşlar Oluklu dere kanyonu yürüyüşü yapabilir (7 km kolay parkur). Yürüyüş sonrası Doğanbey köyünü geziyoruz.

Akşam 17:00 civarı İstanbul için yola çıkıyoruz. 

Malzemeler :
Yürüyüş malzemeleri (ayak bileğini saran bot, güneş kremi, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, yağmurluk, düdük vb..)

NOT :    * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.         

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.      

              * Yürüyüşümüz Cumartesi günü kültürel gezi ve  Pazar günü orta seviye parkurdan oluşmaktadır.

Etkinlik Maliyeti: Site Üyelerimize: 250 TL - Dernek Üyelerimize 240 TL

Konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır.

Maliyete Dahil Olanlar

  • Otel konaklama ve otelde alınacak olan açık büfe akşam yemeği ve kahvaltı
  • Şirincem restoranda alınacak olan serpme kahvaltı
  • Seyahat sigortası
  • Rehberlik hizmetleri
  • Gezi süresince ulaşımlar

 

Maliyete Dahil olmayanlar

  • 10 TL Meryem ana giriş ücreti (Müze kart geçmemektedir)
  • 40 TL Efes antik kenti giriş ücreti (Müze kartı olana ücretsizdir. Müze kartını oradan da temin edebilirsiniz.)

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 0555 3550616

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR. PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. 

Araç Durakları 

22.00 İncirli Alfemo
22.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
22.25 Yıldız Sait Çiftçi
22.35 Kadıköy EVLENDİRME
22.40 E-5 Göztepe
22.45 E-5 Kozyatağı

         E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü