İZNİK KAHVALTI- KANO VE GÖLDE YÜZME KEYFİ 

İZNİK KAHVALTI- KANO VE GÖLDE YÜZME KEYFİ

İRAHİM KAMİLBİRLİKAY SORUMLULUĞUNDA

Etkinlik Türü KÜLTÜREL ETKİNLİKLER Etkinlik Tarihi 13.08.2017 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 31 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum BURSA / İZNİK

13 Ağustos Pazar günü, Bursa'ya bağlı İznik İlçesinde sizleri muhteşem bir gün bekliyor!

İznik 4 medeniyete başkentlik yapmış bir yer. Ayrıca ilk altın paranın burada basılması dolayısıyla "Altın Şehir" olarak da adlandırılan bir yer. Burada bulunan İznik gölü, Marmara Bölgesi'nin en büyük, Türkiye 'nin 5. büyük gölü olma niteliğini taşıyan tektonik yani depremden kaynaklanan bir çöküntünün içinin dolması ile oluşmuş tatlı su göllerimizden biri. Toplamda 310 kilometrelik bir alana yayılan elips eklindeki gölün zuzunluğu 33 kilometre, genişliği 12 kilometre, çevresi ise 95 kilometre. Gölün en derin yeri 30 metreyi buluyor ama öyle bir nokte var ki burada bulunan çukurun derinliği 65 metre. Yaz aylarında bazı kesimlerde yüzmeye de elverişli olan İznik Gölü,   son yıllarda Kano sporunun da yapılabildiği göllerimizden biri olma özelliğini de taşıyor.

Program: 

Sabah saat 7.30'da Bakırköy-İncirli'den başayan yolculuğumuz, feribot geçişi ile  Yalova üzerinden İznik'e varışımız saat 10.00- 10.30

 

 İznik ve İznik gölü manzarası eşilğinde zengin çeşitli sınırsız çay ve sohbet eşiliğinde Kahvaltı Bahçesi'nde alacağımız  serpme kahvaltımızın ardından, Göl kıyısına iniş ve kanolarla İznik gölü üzerinde zevkli turlarımız olacak. Her kano 2 kişilik ve toplamda 20 kişi aynı anda  bu sporu rahatlıkla yapabilecek.

Sonrasında, Karacakaya mevkiinde bulunan tesiste hem göle girip serinleme imkanımız hem de tesiste bulunan restaurantta yemek yeme imkanımız olacak.

Ardından belirtilen saate kadar serbest zaman geçirebilecek, İznik'in tarihi yerlerini gezip görme ve alışveriş yapma imkanına da sahip olacağız.

Gezi maliyeti: Araç maliyeti paylaşım esasına göre belirlenecek + Zengin çeşitli serpme kahvaltı (Sınırsız Çay)- 25 TL

Kano yapmak isteyenler 2 kişilik kanolarda Kişi başı 50 TL.

Kanoya binmek istemeyen katılımcılarımız ise, 2,5 saat boyunca bisiklet kiralayarak İznik'te kültürel bir gezi de yapma imkanına sahip olabilecek.

Bisiklet Kira Bedeli : 25 TL'dir.

Araç Durakları

7.30 İncirli (ALFEMO)
7.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.55 Yıldız Sait Çiftçi
8.05 Kadıköy EVLENDİRME
8.10 E-5 Göztepe
8.15 E-5 Kozyatağı
      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!...
 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 1 hafta ve yurtdışı etkinliklere 2 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.  

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir. 

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  


Üyeliğiniz Onaylanmadığı İçin Katılım Yapamazsınız. ONAY İÇİN TIKLAYIN
Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü