KAPADOKYA TURU

TUNCAY ÇİFTOĞLU SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Konaklamalı Gezi Etkinlik Tarihi 19.01.2018 Etkinlik Süresi 1 GECE 2 GÜN Katılımcı Limiti 44 Kişi ile sınırlıdır. Kalan -2 Ön Kayıt 2 Katılımcı Konum NEVŞEHİR

19-21 Ocak tarihleri arasında, sizler için keyifli bir KAPADOKYA TURU planladık.19 Ocak 2018 Cuma saat 22:00'den itibaren sizleri seçtiğiniz duraklardan alarak yola çıkıyoruz.

GEZİP, GÖRÜLECEK YERLER:

TUZ GÖLÜ,AKSARAY AĞAÇLI DİNLENME TESİSLERİ(KAHVALTI),IHLARA VADİSİ,NARLIKUYU KRETER GÖLÜ,DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ,   UÇHİSAR ONYX ATÖLYELERİ,GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ,ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI,ÜRGÜP,ASMALIKONAK,HACI BEKTAŞ-İ VELİ TÜRBESİ VE MÜZESİ 

PROGRAM :

1.gün 20 OCAK  CUMARTESİ :

Sabah ilk durağımız olan Tuz gölünü panoramik olarak görüp kahvaltı için Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerine varıyoruz.(Kahvaltı ekstra)

Kahvaltı sonrası, ikinci durağımız olan güvercinlikler ve Kaya Kiliselerinin bulunduğu Ihlara Vadisine gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında  Ağaç altı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. Hava şartları el verirse vadi içinde yürüyüşümüzü devam ettirerek Belsırma Köyüne gideceğiz. Ihlara Vadisinde ki güzel gezintimizden sonra, Üçüncü Durağımız Narlıkuyu kreter gölüne yola çıkıyoruz .Burada verdiğimiz fotoğraf molası sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz.

Dördüncü Durağımız olan Nevşehir-Niğde Karayolu üzerinde Nevşehire 29.km uzaklıkta Derinkuyu ilçesi. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı şehrinde gezimize devam edeceğiz.

Beşinci Durağımız ; Uçhisar ilçesine varıp ismini güvercinlerden alan Güvercinlik vadisinin ve Uçhisar Kalesinin fotoğraflarını doyasıya çekip Onyx atölyelerini dolaşarak Göreme’de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıp , Göreme’nin tarihi dokusunu yaşayarak akşam turumuza çıkıyoruz.

İsteyen katılımcılarla canlı müzik yapan eğlence yerlerinde eğleneceğiz.

1.Gün öğlen yemeğimiz yanımızda alacağımız atıştırmalıklarla otobüs içinde yapılacaktır.

2.gün 21 Ocak  PAZAR

Dileyen katılımcılarımız sabah erken saatlerde balon turu yapabilirler.(Fiyatı 250-350 TL arası)

Kahvaltıyla başlayan ilk gün , ilk olarak ; Göreme Açık hava müzesini ziyaret ediyoruz.(Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor)

Açık hava müzesi gezimizi tamamladıktan sonra Kapadokya’da görülmeden geçilmeyecek bir nokta olan, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarında durup , Kırmızı kayalardan oluşan silüeti ve arkasındaki muhteşem Erciyes Dağını da alarak fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Üçüncü durağımız olan , Ürgüp içinde yapacağımız panoromik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Sonrasında filmlere set olan Asmalı Konağı geziyoruz. Öğlen yemeği grup ile kararlaştırılacaktır.

Sonrasında Nevşehir - Hacı Bektaş-i Veli Türbesi ve Müzesi’ni gezerek turumuzu sonlandıracağız.

Son yolcumuzu 01:00 da bırakacak şekilde İstanbul’a doğru yola çıkacağız.

Müze ve Ören Yerleri Ücretli olacağı için katılımcıların Müze Kartı çıkarması faydalı olacaktır. Daha sonraki gezilerinizde de kullanabilirsiniz.

Müze – Ören giriş ücretleri toplamda ortalama 80-90 TL aralığında olacaktır.

Açık Büfe kahvaltımız otelimizde Sabah 07.30’da yapılacaktır.

 

Fiyata Dahil Olanlar,

1 Gece Göreme de bulunan otelimizde yarım pansiyon konaklama (İlk günün Akşam Yemeği ve ikinci gününün Sabah Kahvaltısı otelde alınacaktır)

Ulaşım bedelleri ve sigortalar.

Rehberlik hizmetleri

Otelimiz, www.touristhotel.com.tr  yarım pansiyon konaklamalı

 

Not : Konaklama 2-3 kişilik odalarda olacaktır.Eşleştirme yapılarak konaklama yapılacaktır.

KATILIMCILARIN KONFOR BEKLENTİSİ OLMAMASI GEREKMEKTEDİR.

ARAÇTA OTURMA YERLERİ ÖN ÖDEMENİN YAPILMA SIRASINA GÖRE OLACAKTIR.

Fiyat : Resmi kulüp üyesi 250 TL,Resmi kulüp üyesi olmayan için 260 TL

Faaliyet sorumluları : Tuncay Çiftoğlu- 0533 502 17 84 -Uğur Taşlıyurt 0544 633 34 74

 

Araç Durakları:
22:00 İncirli Alfemo
22:20 Mecidiyeköy Y.K.Bank
22:30 Yıldız Sait Çiftçi
22.45 Kadıköy EVLENDİRME
23.00 5 E-5 Göztepe
23.10 E-5 Kozyatağı
.....  E-5 üzeri Bostancı, Maltepe, Kartal v.s.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü