KİLYOS- RUMELİ FENERİ KÖYLERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

MAHMUT ÇEÇEN SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 15.10.2017 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum İSTANBUL/AVRUPA YAKASI

15 Ekim Pazar günü, Kilyos - Rumelifeneri köyleri arası 10 km doğa yürüyüşü, kolay parkur. Karadeniz kıyısı boyunca birçok koylardan geçerek, denizin maviliği ve dalga sesleri eşliğinde, kış bitkilerini  fotoğraflayarak yürüyeceğiz.                                

Mevsim ganimeti: Muşmula, şifalı otlar

Program:

10:00 Hacıosman metrosu otobüs duraklarında buluşuyoruz.

10:15 Otobüsle Kilyos köyüne hareket ediyoruz. Köyde çay, kahve, alışveriş molası yapıp yürüyüşe başlıyoruz. Karadeniz kıyısı boyunca birçok koylardan geçerek, denizin maviliği ve dalga sesleri eşliğinde, kış bitkilerini  fotoğraflayarak yürüyeceğiz.

18:00 Rumelifenerine varıyoruz Cenevizlerden kalma eski kaleyi gezeceğiz. Rumeli feneri köyünde isteyenler balık yiyebilir. Yorgunluk çaylarımızı içip Otobüsle Sariyer'e dönüyoruz. İsteyenlerle Karadeniz lokantasında yöresel yemekleri tadıyoruz.

Ulaşım: Taksim metrosuyla Hacıosman son durağa, Beşiktaş-Sarıyer minibüsleri ile Hacıosman otobüs duraklarına, Metrobusla Zincirlikuyu buradan Sarıyer minibüsleri  ile Hacıosman Metrosundaki otobüs duraklarına.

Not: Boğazlı yürüyüş botu giyiniz. Boğazlı bot ayak burkulmalarını önler. Bir kişinin sakatlanmasi bütün grubu geciktirir. Yürüyüş süresinde atıştırmalık kuruyemiş, meyva ve sandeviç, enaz 1 litre su bulundurun. İnce giyecekler tercih edilmeli. Vücut ısındıkça kat kat inceltilir. Veya kalınlaştırılır. Herkes İlk yardım malzemesini ve ilaçlarini bulundurmakla sorumludur.(sargı bezi, yara bandı vs.)

Rehber: Mahmut Çeçen 0535.6626029

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 1 hafta ve yurtdışı etkinliklere 2 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.  

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir. 

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  


Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü