KIZILCAHAMAM JEOPARK-SOĞUKSU MİLLİ PARKI-KARAGÖL-IŞIK DAĞI-BOLU GÖLCÜK ÇADIR KONAKLAMALI YÜRÜYÜŞ

ABDULLAH ÖZDEMİR SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Kamp ve Doğa Yürüyüşü Etkinlik Tarihi 05.05.2018 Etkinlik Süresi 2 GÜN 1 GECE Katılımcı Limiti 24 Kişi ile sınırlıdır. Kalan -2 Ön Kayıt 4 Katılımcı Konum Kızılcahamam/ANKARA

KIZILCAHAMAM JEOPARK-SOĞUKSU MİLLİ PARKI-KARAGÖL-IŞIK DAĞI-BOLU GÖLCÜK ÇADIR KONAKLAMALI YÜRÜYÜŞ 

TURSAB A9182 TUNAM TUR ACENTE GÜVENCESİ İLE

4 Mayıs Cuma akşamı saat 24:00'da İncirli Alfemo önünden yolculuğumuza başlıyoruz.

5 MAYIS 2018 CUMARTESİ 1.GÜN

Doğal güzellikleri ile ünlü Ankaranın ilçesi Kızılcahamam da kamplı etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.

Cumartesi sabah erken saatlerde Kızılcahamam’a ulaşarak Soğuksu milli parkı içerisinde bulunan Seyret restoranda güzel bir sabah kahvaltısının ardından Atatürk ün Kızılcahamama geldiğinde çok beğendiği ve çadırda bir gece kaldığı alanı ziyaret ediyoruz. Ardından 12 km orta zorluktaki soğuksu milli parkı yürüyüşünü gerçekleştiriyoruz. Bu yürüyüş ile güzel manzaralar eşliğinde ve milyonlarca yıllık fosilleşmiş ağaçları görme imkanı bulacağız. 

Kızılcahamam jeopark alanıdır. Türkiyenin ilk ve yeni jeopark müzesini ziyaret ederek bilgi alıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve sabah kahvaltısı için alışverişimizi yaptıktan sonra kısa bir yolculuğun ardından 1600 metre yükseklikte bulunan Karagöl kamp alanımıza ulaşarak çadırlarımızı kuruyoruz. Kamp ateşimizi yakarak yemeklerimizi hazırlayıp şarkılar türküler eşliğinde eğleniyoruz.(Kamp alanında tesis bulunmamaktadır.)

6 MAYIS 2018 PAZAR 2.GÜN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra çadırlarımızı toplayarak dağcıların uğrak parkurlarından olan 2034 metre yükseklikteki ışık dağı 10 km lik orta zorluktaki zirve parkurunu yürüyoruz. Yürüyüşün ardından köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp Beşkonak köyü bölgesinde bulunan yaklaşık 25 milyon yıllık fosilleri kaya parçalarının arasında arayarak buluyoruz.(Bunlar balık, kurbağa, sürüngen, böcek fosilleri ile floraya ait yaprak, sap ve tohum fosilleridir). Yol üzerinde bulunan yaklaşık 20 milyon yıllık Güvem bazalt sütunlar ve lav akmalarınıda göreceğiz.

Sonrasında 2 saatlik yolculuğun ardından Bolu gölcük milli parkına ulaşıyoruz. Göl kenarında mangal keyfi yapıyoruz. Gölde yürüyüş yaparak bol bol fotoğraflarımızı çekip yola çıkıyoruz tahmini 22:00 da İstanbulda oluruz.

Malzemeler :
Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu, mat, el feneri vb..)

Yürüyüş malzemeleri (ayak bileğini saran bot, güneş kremi, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, yağmurluk, düdük vb..)

NOT :    * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.         

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.      

              * Yürüyüşümüz Cumartesi ve  Pazar günü Orta Zor parkurdan oluşmaktadır.

Fiyat :Resmi kulüp üyesi 120 TL, Web site üyesi için 130 TL

Fiyata Dahil Olanlar :

Ulaşım bedelleri

Zorunlu seyahat sigortası

Bolu Gölcük milli parkı giriş ücreti

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Yeme içme ve kişisel harcamalar

Soğuksu Milli Parkı Seyret Restoran Serpme Kahvaltı (25 TL)

Bolu Gölcük Tabiat parkı mangal için ortak malzeme alımı (Tahmini 20 TL civarı)

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Araç Durakları 

24.00 İncirli Alfemo
00.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
00.25 Yıldız Sait Çiftçi
00.40 Kadıköy Evlendirme
00.45 E-5 Göztepe
00.50 E-5 Kozyatağı

         E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü