KIZILCAHAMAM JEOPARK-SOĞUKSU MİLLİ PARKI-KARAGÖL-IŞIK DAĞI ÇADIR KONAKLAMALI YÜRÜYÜŞ

ABDULLAH ÖZDEMİR SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Kamp ve Doğa Yürüyüşü Etkinlik Tarihi 06.10.2018 Etkinlik Süresi 2 GÜN -1 GECE Katılımcı Limiti 24 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 15 Ön Kayıt 7 Katılımcı Konum Kızılcahamam/ANKARA

KIZILCAHAMAM JEOPARK-SOĞUKSU MİLLİ PARKI-KARAGÖL-IŞIK DAĞI ÇADIR KONAKLAMALI YÜRÜYÜŞ

ABDULLAH ÖZDEMİR SORUMLULUĞUNDA

Etkinlik Türü    :Çadır Konaklamalı Doğa Yürüyüşü

Etkinlik Tarihi  :06.10.2018

Etkinlik Süresi :2 GÜN 1 GECE

Katılımcı Limiti:24 Kişi ile sınırlıdır.

Konum             :Kızılcahamam/ANKARA

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

TURSAB A9182 TUNAM TUR ACENTE GÜVENCESİ İLE

Doğal güzellikleri ile ünlü Ankaranın ilçesi Kızılcahamam da kamplı etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Cumartesi ve Pazar günü orta zorlukta parkurlarda yürüyerek etkinlik sonunda meşhur kaplıcalarında hamam keyfi yapıyoruz.

05 Ekim Cuma akşamı saat 24:00'da İncirli Alfemo önünden yolculuğumuza başlıyoruz.

06 Ekim 2018 CUMARTESİ 1.GÜN

Cumartesi sabah erken saatlerde Kızılcahamam’a ulaşarak Soğuksu milli parkı içerisinde bulunan Dayının yerinde güzel bir sabah kahvaltısının ardından 12 km orta zorluktaki soğuksu milli parkı yürüyüşünü gerçekleştiriyoruz. Bu yürüyüş ile güzel manzaralar eşliğinde ve milyonlarca yıllık fosilleşmiş ağaçları görme imkânı bulacağız. Gözetleme kulelerinden Kara akbaba görme ihtimalimizde var.

Soğuksu milli parkı 2017 yılında 2 milyon 950 bin kişi ile Türkiyenin en çok ziyaret edilen milli parkı olmuştur. Yürüyüşümüzün sonunda Soğuksu milli park müzesini ziyaret ediyoruz. Üstüne yorgunluk çaylarımızı içiyoruz.

Kızılcahamam jeopark alanıdır. Türkiyenin ilk ve yeni jeopark müzesini ziyaret ederek bilgi alıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve sabah kahvaltısı için alışverişimizi yaptıktan sonra kısa bir yolculuğun ardından 1600 metre yükseklikte bulunan Karagöl kamp alanımıza ulaşarak çadırlarımızı kuruyoruz. Kamp ateşimizi yakarak yemeklerimizi hazırlayıp şarkılar türküler eşliğinde eğleniyoruz.(Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Tuvalet ve duş da bulunmamaktadır.)

07 Ekim 2018 PAZAR 2.GÜN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra çadırlarımızı toplayarak dağcıların uğrak parkurlarından olan 2034 metre yükseklikteki ışık dağı 10 km lik orta zorluktaki zirve parkurunu yürüyoruz. Yürüyüşün ardından köy kahvesinde çaylarımızı yudumluyoruz. Yol üzerinde bulunan yaklaşık 20 milyon yıllık Güvem bazalt sütunlar ve lav akmalarını da göreceğiz. Kızılcahamam’a giderek termal kaplıcalarda hamam keyfi yapıyoruz. Sonrasında Kızılcahamam’ın yöresel ürünlerinden alarak İstanbul için yolculuğumuza başlıyoruz. Tahmini 24:00 da İstanbul’da oluyoruz.

Malzemeler :
Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu, mat, el feneri vb. kamp alanı 1600 metre yükseklikte olup gece soğuk olmaktadır.)

Yürüyüş malzemeleri (ayak bileğini saran bot, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, yağmurluk, düdük vb..)

NOT :    * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.         

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Gerek duyulması halinde rehber programda değişiklik yapabilir.     

              * Yürüyüşümüz Cumartesi ve  Pazar günü Orta Zor parkurdan oluşmaktadır.

Fiyat :

Resmi kulüp üyesi 170 TL, Web site üyesi için 180 TL

Kaparo ücreti 100 TL

Fiyata Dahil Olanlar :

Ulaşım bedelleri.

Zorunlu seyahat sigortası.

Acenta maliyeti.

Cumartesi sabah Dayının yerinde serpme kahvaltı.

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Cumartesi sabah kahvaltı hariç tüm yeme içme ve kişisel harcamalar

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Araç Durakları 

24.00 İncirli Alfemo
00.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
00.25 Yıldız Sait Çiftçi
00.40 Kadıköy Evlendirme
00.45 E-5 Göztepe
00.50 E-5 Kozyatağı

         E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 © Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü