KÖYCEĞİZ-SANDRAS-AKYAKA-DALYAN ÇADIR KONAKLAMALI KÜLTÜR VE YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ

ABDULLAH ÖZDEMİR SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Yurtiçi Kültürel Gezi Etkinlik Tarihi 21.04.2018 Etkinlik Süresi 3 GÜN-2 GECE Katılımcı Limiti 22 Kişi ile sınırlıdır. Kalan -4 Ön Kayıt 4 Katılımcı Konum MUĞLA-KÖYCEĞİZ

TURSAB A9182 TUNAM TUR ACENTE GÜVENCESİ İLE

Egede yeşil ve maviliklere bürünmüş Muğla’nın beldelerine yolculuğa çıkıyoruz.

20 Nisan 2018 Cuma akşamı saat 21.00'da İncirli Alfemo önünden yolculuğumuza başlıyoruz.

23 Nisan günü Türk bayrakları ile 2294 Metre yüksekliğindeki Sandras dağına zirve yürüyüşü yapıyoruz.

21 Nisan 2018 CUMARTESİ 1.GÜN

20 Nisan Cuma akşamı otobüs ile yolculuğumuz başlar cumartesi sabahı Akyaka da azmak kenarında restoranda kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltının ardından tekne ile azmak turu yapıp Akyaka da gezintiye çıkıyoruz. Akyaka sakin şehirlerimizden bir tanesidir. Akyaka evleri Mimari yapısı ile dikkat çekmektedir. Çeşitli film ve diziler çekilen Akyaka yaz aylarında çok kalabalık olmaktadır.

Akyaka gezimizin ardından Toparlar Şelalelerine(Köyceğiz şelaleleri) gidiyoruz. 6km şelale parkuru(Kolay Parkur) şelalelerde yürüyüş yapıyor sonuncu şelalede yüzme molası veriyoruz.

Yuvarlak çaya giderek orada bulunan tesislerden bir tanesine çadırlarımızı kuruyor ve yaz-kış 12 derece civarı olan suya salıncaklardan atlayarak giriyoruz. Akşam yemeği ve sabah kahvaltımızı tesiste alıyoruz.

22 NİSAN 2018 PAZAR 2.GÜN

Kamp alanında yapacağımız kahvaltının ardından çadırlarımızı toplayıp kısa bir yolculuğun sonunda Dalyana ulaşıyoruz. Akdeniz ile Ege'nin birleştiği noktada bir doğa harikası olan Dalyan, 2008 yılında The Times tarafından Avrupa'nın en güzel açık alanı seçilmiştir.

Dalyan son yıllarda, caretta caretta deniz kaplumbağaları, Kaunos antik şehri, Kaya mezarları ve çamur banyolarıyla ünlenen bir beldedir.

Dalyanda tekne turu yapıyoruz tekne turu ile Köyceğiz gölünde yüzme, Kaunos antik şehri, Kaya mezarları, çamur banyosu ve iztuzu plajında yüzme imkanı buluyoruz. Belki Caretta Caretta görebilir.

Dalyan gezimizin ardından yola çıkıyoruz .

Kamp alanındaki akşam yemeği ve sabah kahvaltısı için alışveriş yaptıktan sonra 1750 metre yükseklikteki Sandras dağında bulunan Gökçeova gölüne çadırlarımızı kuruyoruz.Gündüz denize girdiğimize aldanmayın kamp alanı soğuk olmaktadır ona göre malzemelerinizi getiriniz. Zirve yürüyüşünde donmuş kar görme ihtimalimiz yüksektir.Akşam kamp ateşinde şarkılar türküler eşliğinde eğleniyoruz.

 

23 NİSAN 2018 PAZARTESİ 3.GÜN

Sabah 06:30 da uyanıyoruz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra 07:00 de Türk bayraklarımız(Bayrak getirmeyi unutmayınız) ile 2294 metre yüksekliğindeki Sandras zirve yürüyüşü yapıyoruz. (Orta Zorluk 10km isteyen katılmayabilir)

Yürüyüşün ardından kamp alanından çadırlarımızı toplayıp yola çıkıyoruz. Yeterli zamanımız olur ise yol üzerinde Belen kahvesi(Ormancı türküsündeki hikâyenin geçtiği kahve)

Tahmini 01.00'da İstanbul'a ulaşıyoruz.

Malzemeler :
Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu, mat, el feneri vb..)

Yürüyüş malzemeleri (ayak bileğini saran bot, güneş kremi, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, yağmurluk, düdük, yüzmek için mayo vb..)Türk bayrağı

NOT :    * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.         

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.      

              * Yürüyüşümüz Cumartesi günü Kolay, Pazar günü kültür gezisi ve Pazartesi günü Orta Zor parkurdan oluşmaktadır.

Fiyat : Resmi kulüp üyesi 220 TL, Web site üyesi için 230 TL

Fiyata Dahil Olanlar :

Ulaşım bedelleri, sigortalar.

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Tüm yeme içme ve kişisel harcamalar.

Dalyan ve Akyaka tekne turu

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Araç Durakları 

21.00 İncirli Alfemo
21.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
21.25 Yıldız Sait Çiftçi
21.35 Kadıköy EVLENDİRME
21.40 E-5 Göztepe
21.45 E-5 Kozyatağı

         E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü