KURFALLI-GÜMÜŞPINARI

İBRAHİM KAMİL BİRLİKAY VE EMRE DEMİRCİOĞLU SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 09.12.2017 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 45 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum İSTANBUL /ÇATALCA

KURFALLI-GÜMÜŞPINAR Kolay Yürüyüş (Çatalca/İSTANBUL)

Bu hafta sonu cumartesi günü çok farklı bir bölgede yürüyüş gerçekleştireceğiz. Daha önce hiçbir grubun yürümediğini tahmin ettiğimiz, bizim için de keşif olacak bir coğrafyada; Çatalca ormanlarının, yerleşim yerlerine kıyısı olan güney kesiminden başlayıp iç taraflara doğru devam eden bir faaliyet yapacağız. Bölgedeki ormanların bazı kesimlerinde yer alan yoğun bitki dokusunu bildiğimiz için ana rotamız, toprak yollardan geçmektedir. Uydu görüntülerinden gözlemleyebildiğimiz kadarıyla rotanın ortalarına denk gelen kesimlerinde orman içi yollar ve patikalar bulunmaktadır. Bu bölümde, grubun yürüyüş temposuna bakarak, orman dokusunun müsaade ettiği ölçüde orman içlerine girmeye çalışacağız. Yine bu bölümde yemek molası vereceğimiz için dileyenlerle 4 km’lik hızlı ve tempolu bir yürüyüş yaparız. Hızlı yürüyenlerin katılabileceği bu yürüyüşte, rehberle birlikte devam edenlerin öğle atıştırması ve dinlenme keyfinden feragat etmeleri gerekmektedir.

Benzer şekilde, yürüyüşün sonunda grup köy kahvesinde çaylarını yudumlarken, hızlı ve tempolu yürüyenlerle 5 km’lik ek bir yürüyüş yapabiliriz. Gümüşpınar Köyü’nde bekleyen araç, dönüş güzergâhı üzerindeki asfalt yoldan, hızlı yürüyen grubu alabilir ve böylece dinlenmeyi tercih eden grup üyeleri bekletilmemiş olur.

Nispeten İstanbul’a yakın bir bölge olduğu için dönüşümüzün geç olmayacağını tahmin ediyoruz. Grup kararına göre, dönüş yolunda yemek yiyebiliriz.

Çatalca taraflarında olacağımız için Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de oturan misafirlerimizi özellikle bekliyor olacağız…

GENEL BİLGİ:

Parkur Uzunluğu: 13 KM (Tempolu yürüyenlerle 4+5=9 Km fazladan yürünebilir)

İrtifa: 150 m

Parkur Zorluğu: KOLAY-ORTA arası (5 üzerinden 2)

Yol Yapısı: Toprak Yol, orman içi patikalar

Faaliyet Sorumlusu: İbrahim Kamil Birlikay 0 533 307 41 24- Emre Demircioğlu

  • Yakın bir bölgeye gideceğimiz için araç kalkış saati Kozyatağı 07:00 olarak belirlenmiştir.
  • Rota üzerinde yerleşim yeri yoktur. (Çeşme bilinmemektedir.)
  • Kahvaltı ve alışverişi molasını, Çatalca’da meydandaki kahvede verebiliriz. Çorba, kahvaltılık, su vb. ihtiyaçlar için, yakın çevrede lokantalar, pastaneler ve marketler bulunmaktadır.
  • Parkurun tamamı, grubumuzca daha önce yürünmemiştir. Üstelik tamamen uydu görüntülerine bakarak taslak çıkarıldığı için yürüyüş keşif mahiyetinde olacaktır. Her ne kadar grubu zorlamayacak toprak yolları tercih edecek olsak da, belki bir iki ufak bölümde küçük engellerle karşılaşabiliriz.
  • Parkurun kolay ile orta arasındaki zorlukta olacağı düşünülmektedir. Bir başka ifadeyle parkur, İLK KEZ YÜRÜYECEKLER İÇİN son derece UYGUNDUR. Zira başlangıçtaki 80 metrelik tırmanış dışında başka ciddi bir yükselme söz konusu değildir. Uzun mesafeli yürümeyi sevenler ise ek parkurlara katılabilirler…
  • Yağmur yağdığı takdirde, toprak yollar çamurlu olabilir. Tozluk bulundurmakta fayda var…
  • Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır.

Akşam Yemeği : İsteğe bağlı olarak Gümüşpınar'da bulunan köftecide akşam yemeği yenebilir.

Malzemeler:

Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR. PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. 

 

 

ARAÇ DURAKLARI :

07.00        KOZYATAĞI CARREFOUR(HAREM İSTİKAMETİ)

07.05          GÖZTEPE   ( HAREM İSTİKAMETİ)

07.10           KADIKÖY

07.25           MECİDİYEKÖY(ASLI BÖREK)

07. 35         CEVİZLİBAĞ ( YEŞİL KUNDURA DURAĞI)

07. 45           İNCİRLİ (ÖMÜR)

07.55         SEFAKÖY

08.00          AVCILAR (PELİKAN MALL A.V.M.)

08.05           BEYLİKDÜZÜ ( BAUHAUSE)

08.10           BEYLİKDÜZÜ(AUTOPİA)

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü