MUĞLA’NIN EN GÜZEL KÖYLERİ VE BELDELERİ ÇADIR VEYA PANSİYON KONAKLAMALI KÜLTÜR VE YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ

ABDULLAH ÖZDEMİR SORUMLULUĞUNDA
Etkinlik Türü Kamp ve Doğa Yürüyüşü Etkinlik Tarihi 12.05.2018 Etkinlik Süresi 3 GÜN 2 GECE Katılımcı Limiti 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan -13 Ön Kayıt 13 Katılımcı Konum MUĞLA

TURSAB A9182 TUNAM TUR ACENTE GÜVENCESİ İLE

12 MAYIS 2018 CUMARTESİ 1.GÜN

Muğla’nın tarih, doğa ve kültürel zenginliklerini bu etkinliğimiz ile yaşayacağız

11 Mayıs Cuma akşamı saat 21:00'da İncirli Alfemo önünden yolculuğumuza başlıyoruz.

Cumartesi sabah tarihi bir köy olan Kapıkırın da Bafa gölü manzaralı kahvaltımızı yapıyoruz. Sonrasında Köy içerisindeki tarihi alanları geziyoruz. Kapıkırın dağcıların tercih ettiği tarihi bir alandır. 

Kısa bir yolculuğun ardından Muğla’nın simgesi halinde olan yörük köyü Çomakdağ’a ulaşıyoruz bu köyümüz evleri ve burada yaşayan insanların ege kültürünü örf ve adetleri ile en üst düzeyde yaşadıkları bir köydür. Bir çok belgesele ev sahipliği yapmıştır. Fotoğraf makinelerimiz ile güzel pozlar yakalayacağız.

Kısa bir yolculuğun ardından Aşağı Mazı köyüne ulaşıyoruz Bodruma bağlı bir köy olan mazı sakin ve zeytin ağaçlarının arasından eşsiz koylara sahip bir köydür. Denize sıfır bulunan eray pansiyonda çadırlarımızı kuruyor odada kalanlar yerleşip günün yorgunluğunu denize girerek atıyoruz. Gün batımında pansiyonda aile işletmecimizin hazırladığı yöresel yemekleri yiyoruz. Akşam sahilde muhabbetler eşliğinde eğleniyoruz. 

13 MAYIS 2018 PAZAR 2.GÜN

Sabah pansiyonda alacağımız sabah kahvaltısının ardından çadırlarımız toplayıp otobüse yerleştiriyoruz. Sahil boyu zeytin ağaçlarının arasında eşsiz koyları görebileceğimiz Mazı-Çökertme (9 km) kolay parkuru yürüyoruz. Yürüyüş yapmak istemeyenler otobüs ile çökertme köyüne geçip denize girebilir sahilde dinlenebilir. Çökertme köyüne yaklaştığımızda mandıra filozofu filminin çekildiği koya uğrayacağız. Şuan için oradaki taş ev harabe durumda. Ama koyu çok güzeldir. Çökertme köyüne geldiğimizde sahil kenarında restoranlarda içeceklerimizi yudumlarken denize giriyoruz. Çökertme köyü muhteşem koyu ile hayran olacağınız bir köydür. Yatların uğrak noktalarından birisidir.

Kısa yolculuğun ardından Muğla’nın yine ayrı güzellikteki beldesi olan Akyaka ya geçiyoruz. Akyaka da milli park içerisinde çadırlarımızı kuruyoruz. Odada kalanlar deniz kenarında kagir evlere yerleşiyorlar(kagir evler 3,4,5 er kişiliktir. http://www.akyakakamp.com ). Akyaka da akşam istediğimiz yerde yemeklerimizi yiyoruz. (Akyaka ya gelenlerin en çok tercih ettiği yemek balıktır.) Akyaka da azmakta buz gibi suya girmeyi ihmal etmiyoruz. Azmak tekne turu da yapmalısınız. Akşam sahilde muhabbetler eşliğinde eğleniyoruz.

14 MAYIS 2018 PAZARTESİ 3.GÜN

Sabah kahvaltımızı istediğimiz yerde yapıyoruz. Deniz kenarında veya azmak kenarındaki restoranlarda yapabiliriz. Sonrasında Akyaka tekne turuna çıkıyoruz. Bu tekne turu ile ege denizlerinde koylarda yüzme imkânı bulacağız. Özellikle Kleopatra adasında(sedir) altın sarısı kumlarda yüzeceğiz. Kleopatra'nın burada yüzdüğü ve bu özel kumların mısırdan getirildiği bilinmektedir. Bu kumlar koruma altındadır.

Tekne turundan sonra Bozüyük köyüne geçiyoruz. Bu köy yine birkaç tane ege dizisine ev sahipliği yapmıştır. Güzel köy dizisi ile revaçta olan bir köydür. Köy içinde gezinti yaptıktan sonra akşam için yemeğimizi de yiyip İstanbul için yola çıkıyoruz tahmini 02:00 da İstanbul’da oluruz.

Malzemeler :
Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu, mat, el feneri vb..)

Yürüyüş malzemeleri (ayak bileğini saran bot, güneş kremi, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, yağmurluk, düdük, yüzmek için mayo vb..)

NOT :   

* Kaparo ücreti 100 TL dir. Ücreti yatırır iken pansiyon ve ya çadırda mı konaklayacağınızı açıklama alanına ekleyiniz.

* Mazı daki pansiyonda odalar 2-3 kişiliktir. Akyaka’da kagir evler 3-4-5 kişiliktir. Extra konfor bekleyenler için uygun bir etkinlik değildir.

 * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.         

 * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.      

 * Etkinliğimiz Cumartesi günü kültür, Pazar günü Kolay yürüyüş parkuru ve Pazartesi günü kültür turundan oluşmaktadır.

Fiyat :

Çadırda konaklayacaklar (Resmi kulüp üyesi 270 TL, Web site üyesi için 280 TL)

Pansiyonda konaklayacaklar (Resmi kulüp üyesi 340 TL, Web site üyesi için 350 TL)

Fiyata Dahil Olanlar :

Ulaşım bedelleri

Zorunlu seyahat sigortası

Pansiyon konaklamaları, Çadır yeri alan ücretleri

Cumartesi Kapıkırın da   Bafa gölü manzaralı  sabah kahvaltısı

Cumartesi Eray pansiyonda akşam yemeği ve Pazar sabah kahvaltısı

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Öğle yemekleri, pazar akşam yemeği ile pazartesi günkü sabah kahvaltı ve akşam yemeği

Akyaka Tekne turu (Tahmini 40 tl civarı öğle yemeği dahil oluyor)

Sedir adası giriş ücreti 20TL (Müze kart geçerlidir)

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Araç Durakları 

21.00 İncirli Alfemo
21.20 Mecidiyeköy Y.K.Bank
21.30 Yıldız Sait Çiftçi
21.40 Kadıköy EVLENDİRME
21.45 E-5 Göztepe
21.50 E-5 Kozyatağı

E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü