OLİMPOS-FETHİYE-YUVARLAK ÇAY-DALYAN-SALDA GÖLÜ-KUYUCAK LAVANTA TARLALARI ÇADIR KONAKLAMALI KÜLTÜR ETKİNLİĞİ

Etkinlik Türü Deniz Kampı Etkinlik Tarihi 14.07.2018 Etkinlik Süresi 5 GÜN -4 GECE Katılımcı Limiti 24 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 1 Ön Kayıt 1 Katılımcı Konum ANTALYA-MUĞLA

TURSAB A9182 TUNAM TUR ACENTE GÜVENCESİ İLE

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

13 Temmuz Cuma akşamı saat 21:45'de İncirli Alfemo önünden yolculuğumuza başlıyoruz.

14 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ 1.GÜN

Akdeniz ve Ege bölgesinin deniz ve doğasını beraber yaşayacağımız bir etkinlik.

Cumartesi sabahı son dönemlerde ön plana çıkan lavanta kokulu köy olarak anılan Ispartanın Kuyucak köyüne ulaşıyoruz.

Burada köy kadınlarının kurduğu Lavanta Kokulu Köy Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinde kahvaltımızı yapıyoruz sonrasında lavanta ürünleri alışverişimizi yaparak lavanta tarlalarında fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Kısa bir yolculuğun ardından akşam ve sabah kahvaltısı için alışveriş yaptıktan sonra Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen eşsiz güzellikleri ile Salda gölüne giderek çadırlarımızı kuruyoruz. Gölde suya girerek ve dinlenerek günümüzü geçiriyoruz. Akşam yemeği için kamp ateşini yakarak aldıklarımızı hazırlayıp yemeklerimizi yiyoruz. Akşam sahilde şarkılar ve muhabbetler eşliğinde eğleniyoruz. 

15 TEMMUZ 2018 PAZAR 2.GÜN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra çadırlarımızı toplayarak Antalya Düden şelalesine gidiyoruz burada şelaleyi gezdikten ve öğle yemeklerimizi yedikten sonra Olimpos’a gidiyoruz. Türkmen ağaç evlerinde (https://www.olimposturkmen.com) 2 şer kişilik bungalowlarımıza yerleştikten sonra  Olympos Antik Kentini gezerek kendimizi denize atıyoruz. Akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde Türkmen ağaç evlerinde açık büfe olarak alıyoruz. Yemek sonrası isteyenler ile canlı müzik yapan mekanlar dan birine giderek eğlencelere katılıyoruz. 

16 TEMMUZ 2018 PAZARTESİ 3.GÜN

Sabah kahvaltımızı Türkmen ağaç evlerinde açık büfe olarak alıyoruz sonrasında yola çıkarak Türkiye’nin en güzel plajlarından olan Kaputaş plajında yüzme molası veriyoruz. Tekrar yola çıkarak Saklıkent kanyonuna ulaşıp kanyonda suyun içerisinde yürüyüşümüzü yapıyoruz.

 

Kanyon yürüyüşü sonrası Ölüdeniz doğa kamp’a giderek çadırlarımızı kuruyoruz. (http://oludenizdogakamp.com.tr/) Akşam yemeğini kamp alanında hazırlanan ev yemeklerinden yiyoruz. Kamp alanımız orman içerisinde denize yürüyerek 1 km mesafededir. Akşam isteyenler ile Hisarönün deki eğlence mekanlarına gidebiliriz.

17 TEMMUZ 2018 SALI 4.GÜN

Sabah kahvaltımızı doğa kamp ta yaptıktan sonra Ölüdeniz de tekne turuna çıkıyoruz. (Tekne turu ile kelebekler vadisi ve eşsiz koylarda yüzme imkanı bulacağız.) Tekne turu sonrasında kısa bir yolculuğun ardından akşama doğru Köyceğiz yuvarlak çayda bulunan çınar restorana ulaşarak çadırlarımızı buz gibi suyun kenarına kuruyoruz. Restoranda yaz kış 8 derece olan suya salıncaklardan atlayarak yüzüyoruz. Akşam yemeğini restoranda hazırlanan ızgara çeşitlerinden yiyoruz. Sonrasında muhabbetler eşliğinde eğleniyoruz.

18 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA 5.GÜN

Sabah kahvaltımızı çınar restoranda yaptıktan sonra çadırlarımızı toplayıp kısa bir yolculuğun sonunda Dalyana ulaşıyoruz. Akdeniz ile Ege'nin birleştiği noktada bir doğa harikası olan Dalyan, 2008 yılında The Times tarafından Avrupa'nın en güzel açık alanı seçilmiştir.

Dalyan son yıllarda, caretta caretta deniz kaplumbağaları, Kaunos antik şehri, Kaya mezarları ve çamur banyolarıyla ünlenen bir beldedir.

Dalyanda tekne turu yapıyoruz tekne turu ile Köyceğiz gölünde yüzme, Kaunos antik şehri, Kaya mezarları, çamur banyosu ve iztuzu plajında yüzme imkanı buluyoruz. Belki Caretta Caretta görebiliriz.

Dalyan tekne turu sonrası İstanbul için yola çıkıyoruz Aydın Çine de mola vererek meşhur şiş ve köftemizi yedikten sonra tahmini 02:00 civarı İstanbul da oluyoruz.

Malzemeler :
Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu, mat, el feneri vb.. Kamp malzemelerini herkes kendi getiriyor)

Diğer malzemeler (güneş kremi, güneşten korunmak içim şapka, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, plaj havlusu, yüzmek için mayo vb..)

NOT :   

* KONFOR BEKLENTİSİ OLANLAR İÇİN UYGUN BİR ETKİNLİK DEĞİLDİR

* Katılımcılar doğaya çıktıklarından risk altına gireceklerini bilmelidirler. Saklıkent kanyon yürüyüşü risk içermektedir bunu göze alarak yürüyüşe katılın.           

* Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Gerek duyulması halinde rehber programda değişiklik yapabilir. 

Fiyat :

Resmi kulüp üyesi 500 TL, Web site üyesi için 520 TL

Fiyata Dahil Olanlar :

Ulaşım bedelleri

Zorunlu seyahat sigortası

1 gece Olimpos Türkmen ağaç evinde bungalow konaklaması

3 gece Çadır yeri alan ücretleri

Pazar sabah hariç kahvaltı

Pazar, Pazartesi, Salı akşam yemekleri (içecekler extra ücret)

Düden Şelalesi giriş ücreti

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Öğle yemekleri, Cumartesi akşam yemeği, Çarşamba Çine de alacağımız akşam yemeği

Ölüdeniz Tekne turu (Tahmini 50 TL civarı öğle yemeği dahil oluyor)

Dalyan Tekne turu (Tahmini 30 TL civarı)

Olympos antik kenti giriş ücreti (20 TL müze kart geçmektedir)

Kaunos antik kenti giriş ücreti (10 TL müze kart geçmektedir)

Saklıkent kanyon giriş ücreti (10 TL müze kart geçmemektedir.)

Araç Durakları 

21.45 İncirli Alfemo
22.00 Mecidiyeköy Y.K.Bank
22.10 Yıldız Sait Çiftçi
22.30 Kadıköy Evlendirme
22.35 E-5 Göztepe
22.45 E-5 Kozyatağı

E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü