ŞİRİNCE-BAFA-KAPIKIRI-LATMOS YÜRÜYÜŞ PARKURU

ABDULLAH ÖZDEMİR VE EROL GEYGEL SORUMLULUKLARINDA
Etkinlik Türü Kamp ve Doğa Yürüyüşü Etkinlik Tarihi 21.10.2017 Etkinlik Süresi 1 GECE- 2GÜN Katılımcı Limiti 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum MUĞLA/MİLAS

Hikaye Şöyle Başlar;

Mitolojiye göre; Latmos dağında çoban Endiymun kayadan kayaya fırlayarak çobanlık yapar bu arada kavalını çalarmış. Gölü ayna olarak kullanan ay tanrıçası Selena, çoban Endiymuna aşık olmuş. Her dolunayda Selena Endiymunun üzerine eğilir, gümüş ışığıyla onu sarıp sarmalarmış. Ay tanrıçası Selena ile çoban Endiymun’un aşkı diğer tanrıları rahatsız etmiş. Öyle ya tanrıça ile insanoğlunun aşk yaşaması olur mu. Hemen tanrılar tanrısı 

Zeus'a şikayete giderler. Aslında tanrılar tanrısı Zeus Selena ile çoban endiymun’un yaşadığı aşktan memnun ama tanrıları da kırmak istemez. Bunun üzerine Selena aşığı çoban endiymunu ölümsüzlük uykusuna yatırmasını istemiş Zeus'tan. Zeusta bu düşünceyi olumlu bulur ve çobanı latmos dağının mağaralarının birinde ölümsüzlük uykusuna yatırır.
İşte ay tanrıçası Selena ile çoban Endiymun o günden bugüne her dolunayda latmosda buluşur, oynaşırmış. Gerçekten de Beşparmak dağı dorukları ay ışığında karlı gibi ağarır.
Halikarnas Balıkçısı, o müthiş kitabı Anadolu Tanrılarında der ki;
''Dolunaylı bir gecede, ay tanrıçası Selena ile çoban endiymun'un seviştiğini görmeyen kişi, gönül gözünden de, dünya gözünden de yoksundur'' der.

Ve Hikaye Devam Eder;

Selena ile Enduymun’un buluştuğu Kapıkırın da etkinliğimizi düzenliyoruz.

 

21 EKİM 2017 CUMARTESİ 1.GÜN

20 Ekim Cuma akşamı otobüs ile yolculuğumuz başlar cumartesi sabahı Selçuk ‘un köyü olan Şirince de sabah kahvaltısı

(Şirince de beraber bir mekan belirleyip istediğimiz yerde kahvaltımızı yapabiliriz. İsteyen getirdiği kahvaltılıkları yiyebilir.). 

Tarihi evleri, reçelleri ve meyve şaraplarıyla ünlü Şirince köyünü yürüyerek keşfediyor ve çarşısında alışverişlerimizi yapıp yola çıkarak konaklayacağımız Kapıkırı’na ulaşıyoruz.

Öğle saatlerinde Kapıkırına ulaşıp çadırlarımızı kuruyoruz, pansiyonda kalacaklar odalarına yerleşip öğlen için atıştırmalıklarımızı yedikten sonra isteyen katılımcılar ile 7 km lik inişten oluşan (Kolay Parkur) tarihi ve görsel zenginlikleri ile keyifli Karahayıt->Yediler Manastırı->Gölyaka parkurunu yürüyoruz. (Tarihi yediler manastırı ve 8000 Yıllık kaya resimlerini göreceğiz)

Yürüyüşe katılmayacaklar manzaranın tadını çıkarabilir, dinlenebilir, gölde yüzebilir veya Kapıkırı’nın tarihi yerlerini gezebilir.

Parkur sonunda kamp alanımıza ulaşıp akşam yemeklerimizi yiyoruz

(Kamp alanındaki tesislerden faydalanabilirsiniz veya getirdiklerimizi yiyebiliriz. Kamp alanına yakın mesafede alışveriş için bakkal bulunmaktadır).

Akşam muhteşem göl manzarası eşliğinde muhabbetimiz şarkılar ve türküler eşliğinde devam edecek.

22 EKİM 2017 PAZAR 2.GÜN

Latmos zirve yapacaklar 06:15 kalkıyoruz kahvaltının ardından 07:00 de zirve için hareket ederek 16 km uzunluğundaki Sakarkaya->Tekerlek Tepe->Bağarcık (Zor parkur) yola çıkıyoruz.

Yürüyüşe katılmayacaklar manzaranın tadını çıkarabilir, dinlenebilir, gölde yüzebilir veya Kapıkırının tarihi yerlerini gezebilir. 

1345 metrede Bayrağımızı açıp zirvedeki anı defterini doldurarak parkuru sonlandırmak için Bağarcık köyüne ulaşıyoruz. Kamp alanına otobüs ile giderek çadırlarımızı toplayıp İstanbul için yola çıkıyoruz.  Tahmini 24:00 te İstanbul’a ulaşıyoruz.

Fotoğraf makinelerimizi unutmayalım eşsiz güzellikleri çekmeliyiz.

Tahminin sıcaklıklar 25 derece civarındadır.

Bafa gölünde suya girmek isteyenler mayolarımızı alalım.

 

Malzemeler :
Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu, mat, el feneri vb..)

Yürüyüş malzemeleri (ayak bileğini saran bot, güneş kremi, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, yağmurluk, düdük vb..)

 

NOT :    * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.         

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.      

              * Yürüyüşümüz Cumartesi günü Kolay ve  Pazar günü Zor parkurdan oluşmaktadır. Zor parkura katılacak arkadaşların yürüyüş tecrübesi olması ve ciddi çıkışların olduğu bir parkur olduğunu bilmeleri gerekir.

Etkinlik Maliyeti: Pansiyonda kalacaklar Abdullah ÖZDEMİR ile iletişime geçerek pansiyon ayarlaması yapılmalıdır. (Pansiyon kişi başı kahvaltı dahil 100 TL dir.) 

Pansiyon hariç maliyet : Site üyeleri : 150 TL - Kulüp Üyeleri - 140 TL

Bu etkinliğimiz ön ödemeli bir etkinlik olup, katılım sağladığınız taktirde size bu konuda bilgilerindirme maili gelecektir.

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 0555 3550616 - Erol GEYGEL - 0 545 658 48 73

Araç Durakları 

21.30 İncirli Alfemo
21.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
21.55 Yıldız Sait Çiftçi
22.05 Kadıköy EVLENDİRME
22.10 E-5 Göztepe
22.15 E-5 Kozyatağı

         E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 1 hafta ve yurtdışı etkinliklere 2 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.  

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir. 

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  


Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü