SUGÖREN- SERMAYECİK

EMRE DEMİRCİOĞLU VE FİKRET ÇUBUKÇU SORUMLULUKLARINDA
Etkinlik Türü Orta Zorlukta Yürüyüş Etkinlik Tarihi 10.12.2017 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 6 Konum YALOVA/ALTINOVA

SUGÖREN-SERMAYECİK (Altınova/YALOVA)

Bu hafta sonu pazar günü Yalova’nın güneyinde İznik Gölü’nün kuzey tarafında yer alan dağların sırtlarında, bol manzaralı güzel bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Orta zorluktaki parkurumuz, Sugören Köyü’den başlayacak ve Sermayeci Köyü’nde son bulacaktır. Mesafe olarak fazla uzun olmayan parkurda, ortalama iniş ve çıkışların olduğunu hatırlatalım…

Öğle yemeği molası, yanımızdan getirdiklerimizle, parkurun en yüksek noktasında, İznik Gölü’nü gören bir noktada yapılacaktır. Burada dileyenlerle, tempolu ek bir yürüyüş yapılabilir.

Rotanın bittiği köy olan Sermayecik'de, vakit el verdiği ölçüde, köy etrafında 4 kilometrelik tempolu bir yürüyüş yapabiliriz.

GENEL BİLGİ:

Parkur Uzunluğu: 15 KM (Tempolu yürüyenlerle 4 Km fazladan yürünebilir)

İrtifa: 500 m

Parkur Zorluğu: ORTA (5 üzerinden 3,5)

Yol Yapısı: Toprak Yol, Orman Yolları, Meralar

Faaliyet Sorumlusu  : Fikret Çubukçu (0507) 739 26 13 - Emre Demircioğlu

  • Araç kalkış saati İncirli 07:00 olarak belirlenmiştir.
  • Rota üzerinde yerleşim yeri yoktur. (Çeşme bilinmemektedir.)
  • KAHVALTI FERİBOTTA yapılacaktır. Alışveriş, parkurun başlangıç noktası olan Sugören Köyü’ndeki bakkallardan yapılabilir.
  • Parkurun tamamı, grubumuzca daha önce yürünmemiştir.
  • Parkurun orta ile orta zor arasındaki zorlukta olacağı düşünülmektedir. Parkur, İLK KEZ YÜRÜYECEKLER İÇİN uygun olmayabilir; fakat aralıklarla yürüyüşe katılanlar için uygun, düzenli yürüyenler için ise normal sayılabilir.
  • Yağmur yağdığı takdirde, toprak yollar çamurlu olabilir. Tozluk bulundurmakta fayda var…
  • Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır.

Malzemeler:

Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR. PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. 

Araç Durakları: 

 7.00 İncirli Alfemo

 7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank

 7.20 Yıldız Sait Çiftçi

 7.35 Kadıköy EVLENDİRME

 7.40 E-5 Göztepe

 7:45 E-5 Kozyatağı

 7.50 E-5 Bostancı   

E-5 ÜZERİ TÜM DURAKLAR...

Lütfen 5 dk. önce durakta olun...!

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü