UMUTTEPE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 13.10.2018 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 29 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum İZMİT

13 EKİM CUMARTESİ

GENEL BİLGİ:

Parkur Uzunluğu: 13-15 Km

Görülecek Yerler: Umuttepe

İrtifa: 300 m (Parkurun tamamen düz olduğu düşünülmemelidir. Genelinde hafif rampalar bulunmaktadır. Çok kısa aralıklarla da olsa, bir iki dik çıkış içerebilir)

Parkur Zorluğu: Kolay (5 üzerinden 2)

Yol Yapısı: SADECE TOPRAK YOL…

Rehber: İbrahim Kamil Birlikay O5333074124 – Emre Demircioğlu

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR. PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR

LÜTFEN ETKİNLİK DUYURUSUNU SONUNA KADAR OKUYALIM.

Bu hafta sonu CUMARTESİ günü yakın bir bölgeye gidiyor ve kolay bir yürüyüş yaparak doğanın keyfini çıkarmayı planlıyoruz.

Kocaeli yürüyüş gruplarından birinin daha önce gerçekleştirdiği rotayı izleyeceğiz. Parkurumuz, tamamen toprak yolları izleyecektir. Zira tüm Marmara Bölgesi gibi parkurun olduğu bölgenin de hafta içi yağmur alması beklenmektedir. Bu yüzden, orman içi geçişler yerine, orman yollarını kullanan bir rotayı tercih ettik ve böylece yürüyüşün zorlaşmamasını arzu ettik.

Daha önce rehberlerimiz eşliğinde gerçekleşen orta zor yürüyüşlere katılmaya alışık iseniz, bu yürüyüş size uygun olmayabilir. Yürüyüş sırasında hep beraber yürümeye özen göstereceğiz, gruptan bağımsız hareket etmeyeceğiz, mola verildiğinde mola sürelerine riayet edeceğiz.

Erken bir vakitte yürüyüşü bitirip –grup kararına göre– Derince taraflarında akşam yemeği yedikten ve güzel vakit geçirdikten sonra dönüşe geçmeyi planlıyoruz.

Son bir hatırlatma: parkur, rehberlerimiz tarafından daha önce yürünmemiştir (Ama rotanın, uydu görüntülerine göre toprak yollardan geçtiği görünmektedir.) Hangi manzaralarla karşılaşacağımızı hep birlikte göreceğiz.

 • *Yakın bir bölgeye gideceğimiz için araç kalkış saati İncirli 07:30 olarak belirlenmiştir. LÜTFEN yine de DURAK SAATLERİNE UYALIM.
 • *Rota üzerinde yerleşim yeri bulunmaktadır. (Çeşme olduğu bilinmemektedir)
 • *KAHVALTI yol üzerindeki bir yerde yapılacaktır. Alışveriş için de durulacaktır.
 • *Parkurun KOLAY olacağı düşünülmektedir. Parkur, İLK KEZ YÜRÜYECEKLER İÇİN UYGUNDUR. Fakat yine de dümdüz bir parkur olması beklenilmemelidir. İlk yokuşta “Başka bir yokuş çıkacak mıyız?” diyenlerdenseniz, bu yürüyüşümüz size uygun olmayabilir :))
 • *Yağmur yağdığı takdirde (an itibariyle hafta içi tüm bölgede hafif yağmur bekleniyor), toprak yollar çamurlu olabilir. Bu yüzden, tozluk ve yağmur bulundurmak gerekmektedir. Unutmayın, “kötü hava şartları yoktur; yetersiz malzeme vardır” :) (Hava güneşli olursa, şapka bulundurmak isabetli olur.)
 • *Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Yedek kıyafetler araçta bırakılacaktır.
 • Fotoğraflar: https://www.instagram.com/hikingturkiye (Geçmiş Yudosk etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerinden çeşitli fotoğraflar için sayfayı takip edebilirsiniz.)
 • Araç Durakları 
 • 7.30 İncirli Alfemo
  7.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
  7.55 Yıldız Sait Çiftçi
  8.05 Kadıköy EVLENDİRME
  8.10 E-5 Göztepe
  8.15 E-5 Kozyatağı
         E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
        
  Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü